Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Dlaždice do exteriéru - skutečný poutač

Chtěli byste svůj venkovní prostor nebo terasu ozdobit správnou dlažbou? Rádi vám pomůžeme s výběrem dokonalé dlaždice.
   

Jaké typy existují?

- Děrované a blokové kameny: Tyto druhy kamene jsou vhodné pro elegantní design stěn, jsou levné a odolné vůči povětrnostním vlivům.
- Beton: Z betonu se často vyrábějí zejména obrubníky. Beton je levný, obzvláště snadno se udržuje a neuvěřitelně snadno se pokládá.
- Dřevo: Rustikální vzhled dřevěných obkladů vytváří útulné prostředí velmi přirozeným způsobem. Dřevěné dlaždice jsou díky své zásuvné funkci šetrné k životnímu prostředí, recyklovatelné a snadno se pokládají.
   

Materiály:

- Sopečný kámen: terasové desky ze sopečného kamene jsou obzvláště estetické a dodají vaší terase moderní vzhled. Jsou neklouzavé a mrazuvzdorné a také do značné míry necitlivé na kyselé čisticí prostředky.
- Metamorfované horniny (mramor, břidlice, křemenec): Metamorfované horniny jsou velmi odolné a extrémně trvanlivé.
- Hluboká skála (žula): má obzvláště hustou kamennou strukturu a je velmi robustní.
- Sedimentární horniny (travertinový kámen, vápenec, pískovec): mají poněkud měkčí strukturu a vyžadují obzvláště pečlivou údržbu.

Jak je o dlaždice správně postaráno?

Beton-. Dřevěné dlaždice a kamenné zdi lze bez váhání smýt a zpracovat jakýmkoli koštětem. Většina obkladů z přírodního kamene však vyžaduje trochu větší péče. Měkčí dlaždice z přírodního kamene vyrobené například z vápence by neměly být zametány příliš tvrdými štětinami. Tvrdé štětiny by mohly zničit krásnou strukturu a design dlaždice. Obzvláště savé jsou dlaždice z měkčího přírodního kamene, což může vést k rychlejšímu zabarvení a nevzhledným skvrnám, takže byste měli ihned po položení jednat s nadhledem a nechat impregnovat dlaždice z přírodního kamene. Impregnace také chrání dlaždice a téměř úplně eliminuje savost. Pro všechny materiály platí následující: Pokud mají kapaliny dostatek času vsáknout do dlaždice, nelze vždy zabránit tvorbě skvrn. Pokud by k tomu došlo, jednoduše použijte jemný přípravek na péči o kámen, který je přizpůsoben materiálu, aby vyčistil odolnější povrchy skvrny. Většina obkladů z přírodního kamene je velmi citlivá na kyselé čisticí prostředky, takže pokud tyto typy čisticích prostředků vynecháte, jste na bezpečné straně. Kyselý čistič může vést k silnému zabarvení, které obvykle nedostanete ven.
   

Jaký materiál je pro vás ten pravý?

Pokud nechcete investovat tolik času do údržby, měli byste raději použít robustnější materiály, jako je beton, sopečná hornina nebo břidlice. Pokud pro vás barva hraje nejdůležitější roli, je však možné, že se budete muset uchýlit k měkčímu materiálu, jako je vápenec, protože ne každý materiál je k dispozici ve všech barevných variantách. Existuje také několik posledních důležitých tipů pro výběr barvy. Pokud se rozhodnete pro obzvláště světlou barvu, zabarvení a špína mají obecně větší útočnou plochu. Pokud se rozhodnete pro obzvláště tmavé barvy, mohou být dlaždice v létě velmi horké, proto se obvykle doporučuje zdravý průměr.
   

Jaké jsou důvody pro výběr obkladů z přírodního kamene?

Dlaždice z přírodního kamene jsou o něco dražší než například beton a Co., ale jsou k dispozici v široké škále barev. Možné jsou také skvělé designy s mozaikovými vzory. Mozaikové dlaždice byly vždy oblíbené v interiéru i exteriéru. U obkladů z přírodního kamene je individuální design zcela na vás. Údržba obkladů z přírodního kamene může být trochu obtížnější, ale pokud jsou správně položeny, většina obkladů z přírodního kamene je odolná vůči vodě i mrazu, není tedy důvod se obávat velkých prasklin a prasklin. Břidlicové dlaždice dokonce samy časem opraví malé škrábance. Pro dosažení nejlepšího výsledku by měly být dlaždice z přírodního kamene položeny na štěrkové lože a dlaždice z přírodního kamene z travertinu by měly ponechat své prohlubně a neměly by být vyplněny.
   
Závěr:
Pomocí obkladů a dlažeb můžete dát svému venkovnímu prostoru skvělý individuální vzhled. Pokud jsou správně nainstalovány a jsou pozorovány jakékoli neslučitelnosti, lze i citlivější materiály snadno čistit a udržovat.