Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Terasové desky pro středomořskou atmosféru


Terasové desky - tomu musíte věnovat pozornost

Terasu lze využít k mnoha akcím. Na povrchu je dostatek místa pro příležitostný grilovací večer s přáteli. Samozřejmě můžete také relaxovat na terase a užívat si slunce naplno. Pokud ale terasu ještě nemáte, můžete si ji nechat postavit pro sebe nebo si můžete sami podat ruku. Je užitečné, když se předem informujete o možnostech a získáte informace o typech terasových desek a dlaždic. Ale i když se vám stará terasa už nelíbí, můžete přidat nové dlaždice. Terasové desky a dlaždice jsou nevyhnutelné pro příjemnou oblast pro odpočinek venku. Desky na terase navíc také drží, pokud chcete na terasu umístit třeba brouzdaliště pro děti. S dlaždicemi vytvoříte středomořskou atmosféru, abyste si mohli léto užít venku. Aby to již nebyl jen sen, měli byste brzy začít vybírat obklady nebo terasové desky a zabývat se uchycením terasových desek.


Terasy a zahradní desky

Terasy a zahradní desky

Z jakého materiálu jsou vyrobeny terasové desky nebo dlaždice?

Terasové desky nebo dokonce dlažbu na terasu získáte z betonu nebo přírodního kamene. Pro výběr terasových desek je rozhodující celkový obraz. Zde byste měli věnovat pozornost zdi domu, zahradě a případně také chodníkům přes zahradu. Betonové terasové desky jsou k dispozici v různých barvách a tvarech. Dlaždice s pískovaným zrnem nabízejí nádherný vzhled. Při výběru terasových desek byste měli mít na paměti ještě jeden bod - cenu. Náklady na terasové desky, které můžete použít na obkládání terasy, jsou poměrně vysoké. Je proto obzvláště důležité, abyste se předem informovali o ceně terasových desek. Terasové desky na beton lze obvykle velmi snadno obložit a připevnit i hobby řemeslníky. Pokud však chcete na terasu obkládat terasové desky z přírodního kamene, potřebujete nějakou manuální zručnost. Terasové desky z přírodního kamene vypadají elegantněji, ale jejich pořízení je obvykle dražší než terasové desky z betonu. Dlaždice z přírodního kamene však mají určité výhody. Jsou bez toxinů a nabízejí velmi širokou škálu barev, ze kterých si můžete vybrat. U terasových desek nebo obkladů z přírodního kamene není zpravidla žádná z dlaždic stejná jako ostatní. Zrno terasových desek je u každé dlaždice zcela jiné. Terasové dlaždice se také často používají s terakotovým vzhledem. Existují však i terasové desky, které jsou vyrobeny ze dřeva. Pískovcové dlaždice jsou stejně oblíbené a skvěle se hodí k domu z pískovce.Terasy a zahradní desky

Terasové a zahradní desky ve dřevě

Co je třeba vzít v úvahu při výběru terasových desek?

Terasové desky jsou k dispozici v různých kvalitách. Při nákupu je proto velmi důležité, abyste si velmi pečlivě prohlédli terasové desky. Typy pod dlaždicemi také nejsou vždy totožné. Pokud si tedy chcete na terasových deskách užívat dlouho, je nevyhnutelné, abyste si pořídili slušnou kvalitu. Při výběru terasových desek je nutný další bod - únosnost. Pokud chcete, aby dlaždice odolávaly hmotnosti automobilu, musíte se ujistit, že terasové desky jsou velmi kvalitní. I u obkladů jsou nutné řádné přípravné práce, aby pod terasovými deskami nebyla dutina. Protože dutiny mezi dlaždicemi a terasovými deskami jsou zárukou, že na terasových deskách se brzy objeví praskliny a poškození. Důsledkem by bylo, že byste museli znovu obkládat terasové desky.

Tvary a barvy terasových desek a dlaždic

Pokud máte zájem o dlaždice nebo dlaždice se vzorovým vzhledem, pak je zde také široký výběr terasových dlaždic. Na druhou stranu je obkládání těchto terasových desek složitější. Vzhledem ke kombinaci terasových desek je třeba věnovat mimořádnou pozornost tomu, aby ve vzoru nebyly žádné minimální odchylky. Obraz terasových desek se rychle jeví nerovnoměrně. Pokud si nejste jisti obkládáním terasových desek, poraďte se vždy s odborníkem. Doporučujeme nejprve vyzkoušet obklad terasových desek na nenápadném místě. Pokud mají být terasové desky z vizuálního hlediska jednoduché, obkládání není velký problém. Jak již bylo řečeno, obkládání terasových desek z přírodního kamene je trochu obtížnější. Protože terasové desky z přírodního kamene mají obvykle zrno, které by také mělo být uspořádáno jednotně. Moderní je také kombinace terasových desek s jinými terasovými deskami. Ujistěte se však, že vzor je rovnoměrný a že různé terasové desky jsou vyrobeny ze stejného materiálu. Vyhněte se připevňování příliš mnoha různých terasových dlaždic, protože vzhled pak může vypadat trochu chaoticky.

Terrassen und Garten Platten

Terasy a zahradní desky

Hladké nebo nerovné terasové desky

Při nákupu terasových dlaždic byste měli také zvážit čištění terasových dlaždic. Pokud mají dlaždice hladký povrch, lze terasové desky samozřejmě také snáze vyčistit. Nerovnoměrné terasové desky z přírodního kamene vyžadují samostatné čištění. Buďte opatrní, pokud při čištění terasových desek používáte tlakový čistič. Spárovací hmota se mohla uvolnit a desky terasy se uvolnily. Důsledkem by bylo, že byste museli znovu obkládat terasové desky. Dalším bodem, který je důležitý při výběru terasových dlaždic, je zima. Pokud byste chtěli terasu využívat i v zimě, mějte na paměti, že teplota může způsobit, že desky teras budou kluzké. Pokud obkládáte cestu terasovými deskami, je třeba to také vzít v úvahu, aby se minimalizovalo riziko nehod. Hrubé terasové desky jsou méně kluzké než terasové desky, které mají hladký povrch.


Čím více terasových desek, tím levnější nabídka

Při nákupu terasových dlaždic myslete dopředu. Pokud se právě chystáte vybrat terasové desky na terasu, měli byste také zvážit, zda terasové desky nejsou vhodné také pro obkládání cest nebo garáže. S vyšším počtem terasových desek na jedné straně cena zlevní a terasové desky nemusíte kupovat později. Předem si proto naplánujte, ve kterých oblastech byste chtěli obkládat terasové desky. Další výhodou nákupu velkého počtu terasových desek je, že získáte konzistentní vzhled. Jakmile je terasa, cesta nebo garáž vybavena stejnými dlaždicemi, je celkový obraz nádherný. U takového projektu vyjednejte s prodejcem dobrou slevu na terasové dlaždice. Při nákupu terasových desek tedy můžete ušetřit ještě více.

Co se stane se zbytky terasových desek?

Pokud jste si koupili příliš mnoho terasových dlaždic a nemůžete je pokládat všechny, mohou být stále použity pro jiné účely. Desky terasy lze rozdrtit kladivem a použít jako ohraničení záhonů. Terasové desky z přírodního kamene lze velmi dobře použít i v truhlících na květiny, aby nedocházelo k podmáčení. Doporučuje se také rozdrtit zbývající terasové desky a smíchat je se zemí. To se však doporučuje pouze v případě, že jsou terasové desky vyrobeny z přírodního kamene. Při použití zbývajících dlaždic se fantazii meze nekladou.

Takto se pokládají různé dlaždice

I v přípravných pracích jsou obklady z přírodního kamene resp Betonové obklady navrhují jiné postupy. Mít nástupce Podívejme se blíže na dvě techniky pokládky dlaždic vysvětlil.Betonové tašky:

Betonové tašky mají robustní, trvanlivé a levné vlastnosti. Rozmanitosti při výběru betonových tašek se téměř nekladou. Obklady z betonu jsou také oblíbeným materiálem díky své povrchové struktuře. Betonové tašky vyžadují stabilní a vodě propustný podklad. Pomocí dřevěných kůlů a šňůry lze zřetelně ohraničit oblast, na kterou se mají dlaždice později aplikovat. Je vhodné kopat Zemi asi 30 cm. Měli byste věnovat pozornost mírnému sklonu od domu. To je důležité, aby déšť nezůstal na dlaždicích, ale mohl správně odtékat. Mírný sklon obvykle není vůbec zaznamenán. Po této oblasti je nyní rozmístěno velké množství štěrku a drceného kamene. I zde je vhodné zvolit výšku kolem 30 až 40 cm. Má smysl na tento povrch posypat vrstvu písku nebo písku o tloušťce 5 až 8 cm. Celá oblast ještě není zhutněna až do tohoto bodu. Tento proces vstupuje do hry až později. Pokud nyní máte před sebou hladký povrch, můžete začít pokládat dlaždice. Pokládka betonových tašek je velmi snadná. Poté, co jste právě položili terasové desky, které můžete určit pomocí vodováhy, následuje zhutnění. Povrch dlaždic je nyní zhutněn pomocí vibrační desky. Poté se do dlaždic přidá písek, aby se mezi dlaždicemi získala dostatečná zálivka. Poté, co jste zametli písek mezi dlaždice, můžete nyní dobře zalévat celou oblast. Jakmile oblasti mezi dlaždicemi, tj. Spáry a podklad, zaschnou, budete možná muset spáry znovu vyplnit pískem. Opět zamést písek mezi dlaždicemi, aby byly spáry zcela vyplněny. Nyní musíte dlaždice nebo oblast podruhé dobře zalít - poté, co je vše opět suché, můžete nyní na dlažbu stoupnout a terasa je přístupná.Terrassen und Garten Platten

Terasové a zahradní dlaždice

Dlaždice z přírodního kamene

Na rozdíl od betonových tašek musí být terasové desky z přírodního kamene umístěny na pevný povrch. Dlaždice z přírodního kamene mají vlastnost šetrnou k životnímu prostředí, jsou osvědčené a ideální pro dlouhodobé použití. Cesty, schody a stěny lze zkrášlit obklady z přírodního kamene. Kromě toho dlaždice také lépe splynou s celkovým obrazem. Pokládka dlaždic z přírodního kamene je však malou hrou trpělivosti. Betonové tašky jsou obvykle k dispozici ve standardní velikosti. Terasové desky z přírodního kamene mají různé rozměry a obvykle se musí nejprve rozbít. Musíte tedy vybírat dlaždice z přírodního kamene kousek po kousku a pokládat je přímo v tomto vybraném pořadí. Než však začnete pokládat dlažbu, potřebujete betonový základ. Půda je k tomu trochu vykopaná, 30 cm je zcela dostačující. Poté je půda zhutněna, na místo je položeno bednění s dřevěnými deskami. Dávejte pozor na svah, který by měl být mimo dům. Nyní se do oblasti vloží vrstva štěrku asi 3 cm široká. Výztužná rohož z oceli poskytuje dodatečnou stabilitu. Nyní vyplňte oblast betonem. Měla by být vytvořena betonová vrstva o tloušťce asi 15 cm. Poté, co beton asi 7 dní ztvrdne, je natřen těsnicí hmotou. Teprve nyní můžete začít pokládat obklady z přírodního kamene.

Pro pokládku potřebujete maltu, která je speciálně navržena pro pokládku obkladů z přírodního kamene.

Všimněte si, že malta bude fungovat jen asi dvě hodiny. Míchejte proto jen tolik malty, kolik je třeba. Nyní vložte dlaždice z přírodního kamene a na dlaždice naneste trochu malty. Vyhnete se tak dutinám pod dlaždicemi. Dlaždice jsou opatrně zbity gumovou paličkou, aby byl vzduch pod nimi zcela odstraněn. Hladina se znovu a znovu kontroluje pomocí vodováhy. Malta, která vytéká z dlaždic, by měla být okamžitě odstraněna. Po úplném položení povrchu očistěte dlaždice vodou a houbou. Po jednom dni sušení můžete vyjít na terasu.