Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Nášlapné kameny a sekací hrany

Nášlap zkrášlovacích kamenů a žacích hran zkrášlí


Se šlapacími kameny a sekacími hranami se zahrada může stát skutečnou krásou. Záhony a trávníky lze od sebe oddělit a cesty s vhodnými nášlapnými kameny už nejsou jen praktické, ale také hezké. Než začnete pokládat nášlapné kameny a sekat hrany, měli byste si udělat průzkum. Protože existuje mnoho různých způsobů, jak objevit. Kameny a desky mohou být vyrobeny z různých materiálů a mají různé povrchové struktury. Samotný design může být také velmi variabilní. Celý design zahrady lze v zásadě určit položením okrajů a kamenů.


Objevte různé odrazové můstky

Pokud chcete svoji zahradu vylepšit cestičkami, neměli byste se obejít bez vhodných nášlapných kamenů. Jsou k dispozici v různých tvarech, barvách a jsou vyrobeny z různých materiálů. Nášlapné kameny jsou obvykle vyrobeny z betonu, čediče, žuly nebo dokonce gumy. Pokud jsou kameny pálené žulové kameny, lze očekávat velmi vysokou kvalitu. Žulové nášlapné kameny vydrží velmi dlouho a mají pěkný hladký povrch. Betonové nebo žulové nášlapné kameny mají naopak drsný povrch. Zde existuje obzvláště velká rozmanitost tvarů a barev, které umožňují jedinečný design zahrady.


Žací hrany pro dekoraci a ochranu

Každý, kdo se rozhodne pro sekání hran na zahradě, tak obvykle činí ze dvou důvodů. Obrubníky na jedné straně představují jasně viditelné vymezení mezi postelemi, trávníky a cestami a na druhé straně vylepšují celkový design zahrady. Dalším faktorem použití žacích hran je samozřejmě ochrana. Sekačkou na trávu nemůžete nedbale sekat. Obrubníky velmi dobře chrání ohraničenou oblast. K dispozici jsou také žací hrany z betonu, čediče a dalších materiálů. 

Připravte se a položte

Vaše zahradní plocha musí být samozřejmě připravena na nášlapné kameny a cesty. Úkolem je vytvořit cestu pro nášlapné kameny. Povrch musí být vyrovnán a musí být odstraněny všechny kořeny. V případě potřeby lze nalít jakýsi základ. Obrubníky jsou zapuštěny do země a mohou být chráněny před potopením a boulením základem nebo dřevěnými podpěrami. Je na vás, zda je položen symetricky a ve stejných intervalech. Záleží na tom, jaký zahradní design si představujete. Záhony a trávníky lze od sebe oddělit a cesty s vhodnými nášlapnými kameny už nejsou jen praktické, ale také hezké. Než začnete pokládat nášlapné kameny a sekat hrany, měli byste si udělat průzkum. Protože existuje mnoho různých způsobů, jak objevit. Kameny a desky mohou být vyrobeny z různých materiálů a mají různé povrchové struktury. Samotný design může být také velmi variabilní. Celý design zahrady lze v zásadě určit položením hran a kamenů. Objevte různé nášlapné kameny Pokud chcete svoji zahradu vylepšit cestičkami, neobešli byste se bez vhodných nášlapných kamenů. Jsou k dispozici v různých tvarech, barvách a jsou vyrobeny z různých materiálů. Nášlapné kameny jsou obvykle vyrobeny z betonu, čediče, žuly nebo dokonce gumy. Pokud jsou kameny pálené žulové kameny, lze očekávat velmi vysokou kvalitu. Žulové nášlapné kameny vydrží velmi dlouho a mají pěkný hladký povrch. Betonové nebo žulové nášlapné kameny mají naopak drsný povrch. Zde existuje obzvláště velká rozmanitost tvarů a barev, které umožňují jedinečný design zahrady. Sekání hran pro dekoraci a ochranu Každý, kdo se rozhodne pro sekání hran na zahradě, tak obvykle činí ze dvou důvodů. Obrubníky na jedné straně představují jasně viditelné vymezení mezi postelemi, trávníky a cestami a na druhé straně vylepšují celkový design zahrady. Dalším faktorem použití žacích hran je samozřejmě ochrana. Sekačkou na trávu nemůžete nedbale sekat. Obrubníky velmi dobře chrání ohraničenou oblast. K dispozici jsou také žací hrany z betonu, čediče a dalších materiálů. Příprava a pokládka Vaše zahradní plocha musí být samozřejmě připravena na nášlapné kameny a okraje cesty. Úkolem je vytvořit cestu pro nášlapné kameny. Povrch musí být vyrovnán a musí být odstraněny všechny kořeny. V případě potřeby lze nalít jakýsi základ. Obrubníky jsou zapuštěny do země a mohou být chráněny před potopením a boulením základem nebo dřevěnými podpěrami. Je na vás, zda je položen symetricky a ve stejných intervalech. Záleží na tom, jaký design zahrady si představujete.