Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Břidlicové dlaždiceCo jsou to břidlicové dlaždice?

Mnoho starších občanů by stále mělo být obeznámeno s břidlicí, protože tam byly stále panely z tohoto přírodního kamene. Hlasité škrábání bylo téměř na denním pořádku, stejně jako řinčení, když se deska rozbila o podlahu. Tvorba břidlice trvala miliony let a existují celé krajiny, které jsou po nich pojmenovány.

Břidlicové dlaždice jsou všestranným materiálem

V různých oblastech už z pouhého pohledu lze poznat, že se jedná o oblast se spoustou břidlice. Patří sem také Durynsko, kde břidlicové dlaždice nesloužily jen do interiéru. Střechy byly spíše stále pokryty tímto přírodním kamenem nebo byly stěny domu chráněny proti povětrnostním vlivům. Právě tato rozmanitost charakterizuje břidlicové dlaždice, zejména proto, že se snadno pokládají. Unikátní zrno charakterizuje také břidlicové dlaždice, přestože tento přírodní kámen toho hodně vydrží.
Jeho převážně černá nebo nahnědlá barva dává každému pokoji něco útulného. Obzvláště v místnostech s velkými okny vypadají břidlicové dlaždice díky svému teplému vzhledu skvěle. Ale koupelny nebo kuchyně mohou být také stylově uspořádány s tímto unikátním přírodním kamenem. Jedna věc rozlišuje břidlici dodnes, je snadné ji položit. Zrno zdůrazňuje jeho jedinečnost, protože právě díky tomu je tak výjimečné. Přírodě to trvalo dlouho a v Indii je dokonce břidlice.


Prodloužené zrno nebo se skvrnami

Takto vypadají břidlicové dlaždice, protože zde jsou použity přirozené výchozí hodnoty. Protože břidlici lze rychle a snadno zpracovat, díky čemuž je dlouhodobě tak populární. Břidlicové dlaždice ozvláštní každou místnost, už jen kvůli zrnu. Přírodní kámen, který dokáže víc než jen stůl. Břidlicové dlaždice dodají každé místnosti útulnost a teplo. Tento kámen se přitom snadno čistí, čehož si studenti všimli již dříve. Břidlicové dlaždice z přírodního kamene jsou již několik let jednou z nejoblíbenějších podlahových dlaždic, protože velmi dobře harmonizují s architekturou ve starých i nových budovách a také velmi dobře ladí s velkými čelními okny. Pro vizuální potěšení přesvědčují břidlicové podlahové dlaždice také svými praktickými vlastnostmi, jsou velmi robustní, snadno se pokládají a lze je také bez problémů pokládat do namáhaných místností.

Břidlicové dlaždice z přírodního kamene jsou k dispozici v různých barvách

Břidlicové dlaždice byly v dřívějších letech vyhrazeny pro venkovní prostory, pokládaly se především na cesty, zahradní terasy nebo na zdi a pilíře domů, ale dnes si našly cestu do obytných prostor. Stále více lidí volí dlažbu z břidlice. Přirozenost břidlice dodává každému pokoji zvláštní atmosféru, ať už v obývacím pokoji, předsíni nebo koupelně. V závislosti na zemi původu se barvy obkladů z přírodního kamene liší od antracitu, brazilské břidlice, šedé pro jadrskou břidlici až po zelenou pro jadeitovou břidlici. Podlahové dlaždice jsou k dispozici také v hnědé barvě, jako je bordová břidlice, a sytě černé, jako je břidlice Porto.

Břidlicové obklady z přírodního kamene mají různé povrchové struktury

Existují také rozdíly v površích dlaždic z přírodního kamene. Podlahové dlaždice v břidlicovém provedení lze kartáčovat, brousit nebo pokládat na drsný povrch. Rozhodujícím faktorem je plánované použití břidlicových dlaždic. Obklady z přírodního kamene vyrobené z břidlice s drsným povrchem dodávají podlahám přirozeně rustikální vzhled.Tento typ podlahových dlaždic se často používá pro komerční účely, například pro restaurace, bary nebo kavárny. Kartáčované podlahové dlaždice mají navzdory své hladkosti typický břidlicový charakter, ideální pro podlahy a stěny v obytných prostorách. Břidlice z přírodního kamene vyrobená z břidlice mají kromě svých optických charakteristik také speciální vlastnosti v oblasti skladování tepla. Z tohoto důvodu jsou podlahové dlaždice tohoto typu také velmi vhodné pro podlahové vytápění. Věděli to už staří Římané a spoléhali na dlaždice z přírodního kamene z břidlice. Tepelná vodivost je 20krát vyšší než u dřeva a podlahové dlaždice se také pohybují v prostoru, když jsou vystaveny teplu. Ve venkovním prostoru obklady z přírodního kamene z břidlice bodují svou mrazuvzdorností, jsou také protiskluzové, a proto se velmi dobře hodí jako obložení bazénu

Dlažbu lze snadno čistit a udržovat

Při čištění se leštěné dlaždice z přírodního kamene snadno a pohodlně používají, nejlepší je použít pouze vodu. V žádném případě nepoužívejte kyselé čisticí prostředky, protože by kyselina zasáhla dlaždice z přírodního kamene a povrch. Břidlice je přirozeně odpuzující vodu, která se v průběhu let zvyšuje. Podlahové dlaždice z břidlice se samozřejmě za ta léta také trochu otupily. V tomto případě pomáhá čištění obkladů z přírodního kamene s následným naolejováním a dlážkovice opět září jako nové. Břidlicové dlaždice z přírodního kamene jsou přírodní podlahovou krytinou, která vypadá nadčasově, a proto dává potěšení po dlouhou dobu.