Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Dlaždice z přírodního kamene guide

Trend pro obklady z přírodního kamene: nadčasový a elegantní


Přírodní kámen je nejen trendy, ale také přesvědčí svou odolností a stylovou elegancí. Dlaždice z přírodního kamene mohou být nabízeny v široké škále barev a se širokou škálou vzorů a zrn, a proto nabízejí příjemný a relaxační celkový obraz jak jako obklady, tak i obklady.


přírodní kámen, dlaždice

Možnosti pokládky obkladů z přírodního kamene

Dlaždice je třeba nejprve pečlivě prozkoumat. Vzhledem k tomu, že v oblasti přírodního kamene jsou dlaždice, které jsou díky materiálu mírně průsvitné, je třeba to předem zkontrolovat. Pro takové dlaždice je vhodné pouze bílé lepidlo na dlaždice, protože to neubírá na vizuálním efektu dlaždic z přírodního kamene. V případě neprůhledných obkladů lze naopak použít také běžné lepidlo na obklady. Typ instalace závisí především na vzoru a velikosti obkladů z přírodního kamene. Ty lze pokládat do různých kompozitních systémů. Pokud jsou vzorové a barevné odchylky dlaždic velmi velké a velké a jasně viditelné oblasti mají být položeny s podlahovými dlaždicemi nebo obklady, existují tři možnosti. Na jedné straně lze dlaždice z přírodního kamene divoce míchat, pokládat podle barvy a jasu nebo podle zrna. Nejkrásnější pohled obvykle vzniká jejich pokládkou podle zrna. Tento proces však zabere nejvíce času, takže obkladač by neměl být placen metrem čtverečním, ale hodinovou mzdou. Pouze tak lze podlahové dlaždice a obklady vybírat s potřebným klidem a pokládat je tak, aby k sobě ladily. Vizuální efekt obkladů z přírodního kamene je nesmírně vylepšen. Pokud má být účinek jedinečný a vhodný, mělo by být investováno více peněz a času do správné a vhodné instalace.

Nejvyšší disciplína mozaiky

Dlaždice z přírodního kamene lze samozřejmě pokládat také jako mozaikové dlaždice. Zde je požadováno především umělecké oko instalatéra, aby zde šikovným výběrem obkladů a prostorově vhodným pokládáním mozaikových obkladů vznikl nový a mimořádně příjemný vzhled. Takové mozaikové dlaždice jsou obzvláště oblíbené jako obklady, pokud je lze také skvěle použít jako podlahové dlaždice, například do sprchového koutu.


Natursteinfliese mit MusterDlažba z přírodního kamene se vzoremVýhody dlaždic z přírodního kamene

Na rozdíl od mnoha keramických obkladů lze obklady z přírodního kamene použít prakticky kdekoli. Obzvláště tvrdé a pevné dlaždice nabízejí díky svému jedinečnému vzhledu působivě krásný obraz ve velkých i malých místnostech. Díky vynikajícím vlastnostem tepelné vodivosti se dlaždice z přírodního kamene jeví jako ideální podlahová krytina pro podlahové vytápění. Po zahřátí tyto dlaždice transportují teplo obzvláště dobře a rovnoměrně nahoru. Dlaždice z přírodního kamene jsou však také skutečným přírodním produktem, a proto fungují silněji než umělé dlaždice. Dlaždice i obklady je třeba pokládat s o něco větší velikostí spáry, protože dlaždice z přírodního kamene se při zahřátí trochu zvětšují. Proto je důležité použít lepidlo na dlaždice, které je vhodné pro takové dlaždice, a tím umožnit prostor pro tento pohyb dlaždic z přírodního kamene.

Údržba a čištění obkladů z přírodního kamene

V zásadě závisí čištění a péče o tyto dlaždice především na jejich povrchu a stavu. Čím větší jsou póry přírodního kamene, tím větší péči dlaždice potřebují. Pravidelná impregnace obkladů a dlažeb může čištění výrazně usnadnit. Obklady z přírodního kamene jsou především citlivé na tuky a oleje. Pokud není povrch chráněn a pokud tyto skvrny neodstraníte okamžitě, mohou látky proniknout do dlaždic a zanechat nevzhledné a ošklivé skvrny. Podobná situace je i při pokládce obkladů z přírodního kamene. Velkopórovité a obzvláště citlivé druhy kamene musí být před pokládkou impregnovány, jinak lze závoj spárovací hmoty jen těžko odstranit. V zásadě jsou však dlaždice z přírodního kamene velmi odolné vůči nečistotám, a proto je lze bez problémů používat jak uvnitř, tak venku.

přírodní kámen, dlaždice

Dlaždice z přírodního kamene jako zahradní chodník

Pokládka obkladů z přírodního kamene venku

Podlahové dlaždice musí především odolávat určitému namáhání venku. Kromě běžného a nevyhnutelnému znečištění je důležitým bodem také zima v zimě. Dlaždice z přírodního kamene mají obrovskou výhodu v tom, že zde nemohou být žádné vodní inkluze. To znamená, že tyto dlaždice z přírodního kamene nemohou skákat, když je příliš chladno, ale jsou optimálně přizpůsobeny pro použití venku. Ať už jako obklady nebo dlažby. Přírodní kámen lze použít k nastavení jasně viditelných akcentů ve venkovním prostoru a zkrášlení zahrady. Použití jako mozaikové dlaždice především zajišťuje obzvláště příjemný a harmonický vzhled v přírodním prostředí a perfektně se hodí k většině zahrad, zdí a teras. Obklady z přírodního kamene zde mohou dokonale ukázat své přednosti.