Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Skleněná mozaika nejstarší dovednostSkleněná mozaika Mosafil


je vhodný pro vnitřní i venkovní prostory, jako jsou koupelny, toalety, kuchyně, bazény nebo wellness. Na Mosafilu najdete vzorky, abyste si mohli skleněnou mozaiku vyzkoušet na místě ve vlastních místnostech a za stávajících světelných podmínek. Díky speciálnímu materiálu si díky naší individuální mozkové lámavosti díky naší skleněné mozaice přijdou na své brilantní barvy. Právě v trendu, Mosafil nabízí velmi širokou škálu dekoračních možností, jako jsou ohraničení, čtvercové a kulaté skleněné mozaiky a obklady. Jednoduché barvy a lesklá nebo matná skleněná mozaika zjemní každou místnost. Někdy recyklované, omílané, matné, lesklé nebo strukturované - naše skleněná mozaika je prostě nádherná!Skleněné mozaiky nabízejí širokou škálu možností designu.

Máte velmi konkrétní představu o barvě, designu a tvaru, kterou jste v obchodě Mosafil ještě nenašli?
Žádný problém - z objednaného množství 48m² si materiál a design určíte sami! Vyrábíme pro vás jednotlivé mozaiky podle vašich specifikací. Díky průhlednosti způsobené materiálem působí místnosti položené skleněnou mozaikou prostorněji a světelný výkon je větší. Průhledné skleněné mozaiky jsou vhodné zejména pro LED osvětlení, někdy jako lem nebo obklad pro přímé nebo nepřímé osvětlení stěn a podlah v celém interiéru, například ve sprše, kuchyni nebo na chodbě. Vizuálně poutavé a designově všestranné skleněné mozaikové dlaždice vyžadují odbornou instalaci díky speciálnímu materiálu, aby při řezání a spárování nedocházelo k žádným překvapením.


Vzhledem k povaze povrchu jsou k čištění vhodné pouze neutrální čisticí prostředky bez přídavku kyselin, olejů nebo vosku. Vyvarujte se ostrých, hrubých, špičatých a tvrdých čisticích předmětů, jako jsou houby, pračky nebo kartáče, protože povrch skla by byl jinak trvale poškozený nebo matný.


Skleněná mozaika - pravděpodobně nejindividuálnější a nejstarší dovednost!


Skleněná mozaika nebo obecně mozaika je žánr malířské techniky známý již od starověku. Spojováním a kombinováním různě tvarovaných nebo různě barevných komponent (obvykle kamenných nebo skleněných kusů, ale také papíru a různých tkanin) vznikají pravidelné vzory nebo obrázky. Určitě jste již obdivovali barevné a obrovské církevní hody ve svém rodném městě (?) Protože tato okna jsou ukázkovým příkladem šikovné skleněné mozaiky. Používá se velké množství barevných kusů skla nebo dlaždic, které vycházejí z určitého schématu od příslušného umělce, aby byl sestaven a vytvořil působivé obrázky.


Bad-Fliesen

Dekorace do koupelny s dekorativními obklady


Výroba skleněné mozaiky může být pravděpodobně považována za první ryze uměleckou aktivitu lidí. Pravděpodobně nejstarší dosud prokázaná mozaikovitá oblast pochází od Homo erectus, který podle všeho vtlačil kameny a kosti z vnějšku oblasti do prohlubně kruhového čtverce o průměru cca 9m. Tato plocha podobná chodníku byla nalezena asi před 400 000 lety. V letech 2500 až 3000 před naším letopočtem. První budovy byly zdobeny skleněnou mozaikou z dlaždic. Skleněná mozaika byla obzvláště populární ve starověkém Řecku a používala se hlavně ke zkrášlování podlah, stěn, stropů a samozřejmě oken u důležitých budov. Faraoni raného Egypta ocenili také vzory z barevných dlaždic. Skleněnou mozaiku Egypťané nepoužívali stejně jako Řekové, ale podařilo se jim také barevnými kachličkami vyzdobit mnoho paláců a pyramid. Ve starověkém Egyptě se skleněná mozaika často nacházela na předmětech každodenní potřeby, jako jsou vázy, stoly, nábytek a zejména talíře. V letech 100 až 300 n. L. skleněná mozaika byla v římské říši revolucí. Poté, co Římané zkopírovali umění pokládání dlaždic od Řeků, začali vytvářet dosud největší umělecká díla ze skleněné mozaiky a pokládat z dlaždic nejsložitější vzory. Byli to také Římané, kdo postavil velkou část našich kostelů, katedrál a dalších nádherných budov, a v důsledku toho jsou také zodpovědní za okna zdobená skleněnou mozaikou.

I dnes jsou barevné dlaždice stále schopné fascinovat umělce. Charles Crodel, Konrad Honold, Helmuth Uhrig, Peter Recker a Antoni Gaudí vám například představí několik velkých mozaikových umělců naší doby. Pokud jsou dlaždice, které tito umělci spojili do jedinečných vzorů, pravděpodobně k nezaplacení, v dnešní době existují skleněné mozaiky pro každého ve specializovaných obchodech za mírné ceny. Stěnové nebo podlahové krytiny z dlaždic, protože se často používají k obložení koupelen, patří dnes k nejběžnějším způsobům použití mozaiky. Plochy, které jsou složeny z mnoha většinou velmi malých dlaždic, jsou vyráběny průmyslově, a proto nemají stejnou individualitu jako ručně vyráběná skleněná mozaika, ale také mohou v místnosti působit obzvláště pohodlně a ušlechtile. Často můžete také vidět parky nebo palácové zahrady, které jsou uspořádány v určitém vzoru, takže by se zde také dalo mluvit o mozaice.


Pravděpodobně jste již slyšeli, že takovou skleněnou mozaiku lze také velmi snadno navrhnout a přizpůsobit. Vše, co k tomu potřebujete, jednotlivé dlaždice, vhodný podklad, potřebné lepidlo a další požadavky získáte buď ve specializovaných obchodech, které se specializují na skleněné mozaiky, na internetu, nebo při troše štěstí v řemeslné dílně poblíž vás . Velký výběr dlaždic je zvláště důležitý pro vaši vlastní skleněnou mozaiku, abyste mohli nechat svou kreativitu volně běžet. Dlaždice můžete získat v nejrůznějších velikostech, ve všech představitelných barvách a podle vašich požadavků s drsným nebo hladkým povrchem na internetu nebo ve vhodném specializovaném obchodě. Poté, co najdete správnou dlaždici, vyvolá výběr správného typu upevnění otázku. Dlaždice můžete opravit maltou, silikonem, dvousložkovými lepidly, lepidly na dlaždice a mnoha dalšími způsoby. Typ upevnění vašich dlaždic závisí na podkladu a požadované síle vaší skleněné mozaiky . V tomto ohledu je vhodné poradit se s odborníkem nebo získat další informace na internetu. Nyní, když jste se informovali o všech krocích a shromáždili všechny materiály, vaší kreativitě již nic nestojí v cestě. Nyní můžete barevné dlaždice kombinovat do složitých vzorů podle libosti nebo navrhnout grafiku, která v závislosti na zvolených barvách může působit nadčasově elegantně, nábožensky kulturně nebo ušlechtile a ladně. Můžete si také libovolně vybrat předmět, místnost, zeď nebo cokoli, co chcete ozdobit. Díky své rozmanitosti barev a skutečnosti, že skleněnou mozaiku lze individuálně přizpůsobit, je vhodná pro mnoho aplikací, například pro ruční práce, jako ohraničení nebo pro návrh celých koupelen.

Pokud máte rádi skládačky, může být skleněná mozaika brzy jedním z vašich stálých koníčků. Je to koneckonců téměř stejné.