Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Mramorová mozaika jako oáza pohodyMramorová mozaika z přírodního kamene

Mozaikové dlaždice, obklady z přírodního kamene a mramorové mozaiky v současné době zažívají svou renesanci jako vynikající nábytek pro vnitřní i venkovní prostory - mezinárodní trend se zavedenou tradicí, který kromě architektů a milovníků umění fascinuje stále více soukromých milovníků.


V Mosafilu najdete také vzorky, abyste si mohli vyzkoušet mramorové mozaiky na místě ve vlastních místnostech a za stávajících světelných podmínek.


Tradiční mramorová mozaika

Koupelna jako oáza pohody znovu objevuje mramorovou mozaiku připomínající starodávné koupací rituály - a je založena v neposlední řadě na bohatství arabského výrobního umění a kulturních tradic Itálie a Řecka, které jsou staré tisíce let. Mramorová mozaika (latinsky Musaicum) se prezentuje jako dekorativní motivové uspořádání různě barevných kamenů. Nejstarší mozaikové dlaždice pocházejí z Mezopotámie, oblasti dnešního Iráku, z období 3000 až 2500 před naším letopočtem. - Techniky, které si odtud našly cestu do mnoha dalších kultur. Řecko pro sebe naopak objevilo nové techniky vícebarevných mramorových mozaik, aby velmi brzy vytvořilo podlahové mozaiky, nástěnné mozaiky a sloupy. V Římské říši byly podlahové a nástěnné dekorace využívající mozaikové dlaždice vyhrazeny pro bohaté občany, a to až do místností postavených výhradně z mozaikových dlaždic. Slavné mozaiky? Alexandrova mozaika v Pompejích, která zobrazuje bitvu u Issu, nebo církevní mozaiky v italské Ravenně. Mnoho starověkých lokalit, od Antiochie (Turecko) přes Libanon po Douggu v Tunisku, ohromuje bohatstvím mozaikových dlaždic.


Bezpočet oblastí použití ...

Římské vily, starobylé paláce - nemyslitelné bez přirozených barevných odstínů ušlechtilých mozaikových dlaždic, které jako jednotlivé prvky designu charakterizují kultivované prostředí. Ať už jde o nástěnnou mozaiku, podlahovou krytinu, v obývacím pokoji, kuchyni nebo koupelně: Možnosti použití těchto obkladů z přírodního kamene jsou rozmanité. Zkombinujte například velkoformátové mozaikové obklady v koupelně s efektním vzhledem, protože zejména obklady z přírodního kamene formují pocit prostoru prostřednictvím estetiky jejich prostorných designových prvků. Nudí vás stávající obrázek dlaždice? Čas uvolnit to akcenty s mramorovou mozaikou. Hranice nebo menší dlaždice z přírodního kamene dodávají osobnost. Mramorové mozaiky navíc ladí s kameninou, keramikou a dalšími mramorovými prvky, zejména v oblasti bazénu nebo ve wellness zařízeních podle vzoru římských termálních lázní.


... a kreativní možnosti designu

Mramorová mozaika - co to vlastně je? Mramor vzniká pod vlivem vysokého tlaku a určitých ideálních teplot. Jednotlivé mozaikové dlaždice jako nezaměnitelné jednorázovky jsou bezkonkurenčně autentické, protože se skládají ze živých prvků štípaného mramoru. Samotný obkladový materiál z přírodního kamene - broušený, omílaný a leštěný - zaujme svými jedinečnými povrchovými strukturami a přírodními barvami. Nerovnoměrnost nebo odlupování jsou výslovně žádoucí. Dlaždice z přírodního kamene se starožitným vzhledem ukazují rozdíly v kresbě, barvě, struktuře nebo žilách, takže odchylky nejsou důvodem k reklamaci.Které návrhy obkladů z přírodního kamene jsou k dispozici?
Mramorová mozaika z přírodního kamene je k dispozici například jako tyčinky z mramorové mozaiky, celé mozaikové obrázky nebo obklady z přírodního kamene na podlahy a stěny - podle toho, zda chcete nastavit stylové akcenty se starožitnými nebo aktuálními motivy, portréty, erby nebo reliéfní obrázky z dlaždic z přírodního kamene. Dlaždice z přírodního kamene inspirují: Proč nevyužít barevné mozaikové proužky, rozety nebo intarzie podle středověkých modelů v kombinaci s většími deskami? A v závislosti na povrchové struktuře jsou mozaikové dlaždice ideální pro kombinaci se skleněnou mozaikou nebo barevnou až diskrétně hravou se žulou, pískovcem, břidlicí nebo křemencem.

Mramorová mozaika - krásná a praktická zároveň

Neobvyklé výrobky, jako jsou mozaikové dlaždice, realizují mnohostranné nápady, protože jsou k dispozici ve variantách, jako je čtvercový tvar, rozbitá mozaika nebo kompletní sada mramorových mozaik. Předlepená mramorová mozaika uspořádaná na síťce jako mozaikové dlaždice znamená snadné pokládání, na rozdíl od práce s volnými, jednotlivě spojovanými kameny. Umíte dlaždit? Poté můžete také vytvořit mramorovou mozaiku. Navrhovat vlastní vzory? Žádný problém - sítě z obkladů z přírodního kamene lze snadno zkrátit na požadovanou velikost a kombinovat, abyste si vytvořili vlastní vzory podle nálady.

Další praktická výhoda mozaiky: křivky, ostré rohy a přechody jsou bezproblémově, čistě a individuálně implementovány všude, na pilířích, v koupelně, v sauně, a to bez ohledu na pravé úhly. Jednoduše obkládejte menší výklenky malou mozaikou. Kromě toho tyto dlaždice z přírodního kamene zajišťují přirozenou protiskluznost díky četným spojům podlahy a tím jistou nohu, takže rodinné bazény se nepromění v mokré skluzavky. Dopřejte těmto dlaždicím z přírodního kamene citlivým na kyseliny správnou péči, protože skutečná vápencová mramorová mozaika, která sotva snáší vosky a oleje, vyžaduje neutrální čistič.


Mozaikové dlaždice: služba má nejvyšší prioritu

Kvalita je pro nás povinností. V našem internetovém obchodě najdete široký výběr vysoce kvalitních mozaikových dlaždic prvního druhu. Protože nakupujeme obklady z přírodního kamene přímo prostřednictvím celosvětové sítě výrobců, jsme rádi, že vám vždy můžeme nabídnout obklady z přírodního kamene ve spravedlivém poměru ceny a výkonu a ve vynikajícím řemeslném zpracování, včetně krátkých dodacích lhůt.


Navštivte náš kompletní sortiment mozaikových obkladů a využijte našich dlouholetých zkušeností s výpočtem obkladů z mramorové mozaiky a přírodního kamene.

Máte nějaké dotazy k mozaikovým dlaždicím? Žádosti zákazníků jsou naším programem, protože náš výběr obkladů z přírodního kamene ve specializované maloobchodní kvalitě by chtěl nabídnout více než jen standardní produkty. Nejenže vás podporujeme odbornými znalostmi a osobními radami, chceme vás inspirovat! Protože s mramorovou mozaikou se vaší kreativitě meze nekladou. Mozaikové dlaždice jsou ideálním materiálem pro dosažení maximálních efektů s minimálním úsilím.

Zažijte středomořskou krásu a nadčasovou eleganci mramorové mozaiky Mosafil - ve všech obytných prostorách.