Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Profesionální čištění (obklady)

Průvodce profesionálním čištěním obkladů


1. Úvodní poznámka
Keramické obklady se kromě estetické a funkční kvality vyznačují především snadnou péčí. Díky tomu jsou vhodné pro použití v soukromých i poloveřejných a veřejných prostorách.

Všechny námi prodávané dlaždice přesvědčí vysokou kvalitou. Aby byla zachována tato vysoká kvalita, měli byste při používání čisticích prostředků vždy dodržovat příslušné informace a pokyny od příslušného výrobce.

Čisticí prostředky, které obsahují kyselinu fluorovodíkovou nebo fluorid, poškozují povrchy keramických obkladů, a to i naředěné formulář. Z tohoto důvodu byste se obecně měli zdržet jejich používání.

Bohužel nemůžeme přijmout žádnou odpovědnost za škody způsobené nesprávným nebo nesprávným používáním čisticích prostředků.

2. Základy
Na čištění glazovaných a neglazovaných keramických podlah platí následující:

• Výběr správného čisticího prostředku
• Nechte čisticí prostředek dlouhodobě působit, abyste dosáhli vysoká úroveň účinnosti
• Čištění mechanicky podporujte kartáči, kryty z mikrovláken pro vytírací zařízení atd., ale zdržte se používání takzvaných podložek nebo kartáčů s přísadami brusného zrna.
• Než uvolněné nečistoty vyschnou „Měli byste jej sebrat, opláchnout nebo vysát.

Kromě toho lze předem zamezit nejhrubší kontaminaci pomocí stírací mřížky, vstupních rohoží, úklidových zón nebo špíny.


3. Počáteční čištění
Jakmile jsou dlaždice položeny a spárovány, mělo by proběhnout první čištění krytiny. Toto počáteční čištění, nazývané také konečné nebo konečné čištění, má za cíl odstranit jak stavební nečistoty, tak cementový závoj. Hrubé nečistoty odstraníte nejlépe zametáním. Cementový závoj, který se skládá hlavně ze zbytků pokládacího a spárovacího materiálu, pak můžete odstranit kyselým čističem. Abyste zabránili působení kyseliny také na spoje na bázi cementu, měli byste je předem navlhčit a po vyčištění důkladně opláchnout nebo neutralizovat vhodnými prostředky.


4. Údržbové čištění
Nejjednodušší způsob, jak odstranit suché každodenní nečistoty, je zametání nebo vysávání podle potřeby. Lehké znečištění lze odstranit běžnými čisticími prostředky pro domácnost, jako jsou neutrální čisticí prostředky, nebo zásaditými nebo kyselými čisticími prostředky.
Neměli byste používat čisticí prostředky, které obsahují čisticí prostředky. V dlouhodobém horizontu se vytvářejí lepkavé vrstvy tuku, vosku a plastů, což může mít negativní vliv na vzhled, protiskluznost a také hygienické a čisticí vlastnosti.


5. Základní čištění
Pokud je podlaha silně znečištěná, je třeba provést důkladné důkladné čištění. Pomocí speciálních čisticích prostředků, zvýšené doby expozice a mechanické podpory vyztužené kartáči a v případě potřeby čisticím práškem můžete tímto způsobem důkladně vyčistit keramické krytiny.


6. Odstraňování skvrn
V následujícím textu jsme sestavili vhodné čisticí prostředky a čisticí aplikace na případné skvrny na keramických obkladech:


Řasy, mech, zbytky rostlin
Speciální čistič: odstraňovač řas nebo mechu

Bitumen, kapky barvy, laky na nehty, deht
Organická rozpouštědla: např. benzín, aceton nebo „pasta na odstraňování barev“ “. Hrubé znečištění odstraňte pokud možno dřevěnou špachtlí.

Značky tužkou, zbytky dilatačních spár, gumová abraze
Mechanické čištění: mazání, drhnutí prášku. Hrubé znečištění lze odstranit dřevěnou špachtlí.

Krev, zvratky, exkrementy, mastnota, fix, špinavá zálivka, káva, rtěnka, olej, červené víno, vosk, akvarely 

Zde jsou vhodné alkalické čisticí prostředky. Rozpouštědla lze také použít pro extrémní znečištění.

Epoxidové pryskyřice
Odstraňovací pasta, speciální čisticí prostředky

Žvýkačky (sušené)
Použijte zmrazovací sprej (k dostání v lékárnách), zmrazené usušené zbytky zmrazte a poté odlepte.

Vápenatá okují, zbytky vápenného mýdla, kovový oděr, usazeniny rzi, vodní kámen < br> Kyselé čisticí prostředky, spoje na bázi cementu a čisticí prostředky zcela po použití Odstraňte.


7. Ošetřování a čištění různých keramických povrchů
V závislosti na povrchových vlastnostech obkladů se doporučují různé povrchové úpravy, aby se dosáhlo co největší šetrnosti k čištění.


Leštěná porcelánová kamenina
Po počátečním čištění doporučujeme impregnovat suchou a čistou podlahu. To zvyšuje snadnost péče a odolnost vůči skvrnám vůči nečistotám, olejům a barevným kapalinám.

neglazované, povrchově upravené keramické krytiny a glazované dlaždice
neglazované, povrchově modifikované keramiky krytiny a glazované Dlaždice jsou necitlivé na nečistoty a snadno se čistí. Zde nesmí následovat dodatečná impregnace, protože ta nemůže proniknout pod krytinu a zanechá pouze mazací film.

neglazované, povrchově neupravené keramické krytiny
neglazované, keramické povrchy bez povrchové úpravy by měly být preventivně impregnovány-případně ihned po pokládce-pokud je předvídatelné, že s krytinou přijdou do styku tuky, oleje nebo barevné kapaliny.

Protiskluzová keramika krytiny
V závislosti na oblasti použití v komerčních a průmyslových oblastech nebo v bosých oblastech bazénů, saun a sprch mají protiskluzové dlaždice ploché, mikrohrubé nebo profilované povrchy. Spárování by mělo být přizpůsobeno příslušnému použití a čištění.

V komerčních a veřejných prostorách jsou k čištění neklouzavých povrchů zvláště vhodné kartáčové stroje, vysokotlaké čističe nebo parní trysky. Je nezbytné zajistit, aby nebyly používány žádné kartáče nebo podložky obsahující brusiva (viz bod 2. Základy). Zbytky čisticích a dezinfekčních prostředků by měly být také zcela odstraněny opláchnutím.

Keramické fasády
Počáteční čištění mechanicky montovaných keramických fasád by mělo být provedeno neutrálním nebo kyselým čištěním prostředek k odstranění mastných nebo mastných nečistot.

V případě běžně kladených fasád se cementový závoj odstraní kyselým čisticím prostředkem, jako je tomu u podlahových krytin (viz bod 3. Počáteční čištění). Neglazované, povrchově neupravené keramické fasády lze preventivně impregnovat ve spodní přístupné oblasti, pokud lze předvídat, že se tuky, oleje nebo barevné kapaliny dostanou do kontaktu s krytinou, parními tryskami nebo vysokotlakými čističi.
Graffiti může nejúčinněji odstraníte pomocí organických rozpouštědel nebo odstraňovače past.

Pokud máte nějaké dotazy, neváhejte nás kontaktovat

Váš tým Mosafil