Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Lepidlo na obklady podrobně vysvětleno zde

Vysoce kvalitní lepidlo na obklady pro úspěšné pokládání obkladů


Na vaše pokoje působí zcela odlišným dojmem, pokud vyzdobíte koupelnu a kuchyň, nebo podlahy pokojů v obývacím prostoru dlažbou. Můžete si najmout společnost, která dělá svoji práci profesionálně, nebo se při troše šikovnosti odváží pokládat kachle sami. K tomu potřebujete dlaždice podle svého výběru a především kvalitní lepidlo na dlaždice, aby vaše práce byla odměněna takovým způsobem, aby dlaždice dlouho vydržely. V takzvané metodě tenkého lože používáte lepidlo na obklady, pomocí kterého můžete na podlahu nebo zeď připevnit obklady z přírodního kamene nebo keramické obklady. V minulosti bylo stále běžné opravovat dlaždice metodou tlustého lože pomocí silných hrudek malty. V dnešní době se obvykle používá tenkovrstvá malta. Lepidlo na obklady nanesete zubovou stěrkou nebo na podklad vyčešete takzvanou zoubkovanou stěrkou. Dlaždice se pak jednoduše vloží. Čím je však dlaždice větší, tím větší jsou zuby na hladítku, které musíte použít. Záleží na oblasti aplikace nebo podkladu, jaké speciální lepidlo na dlaždice použít.
 

Lepicí hmotou na dlaždice slepte všechny druhy materiálů a podkladů

Jako alternativu k připevnění dlaždic na zeď a podlahu můžete použít maltu na dlaždice. Jedná se o flexibilní, víceúčelovou maltu, která je obvykle bezprašná. S maltou na dlaždice je možné přilepit všechny druhy materiálu na jakýkoli povrch. Obkladovou maltu lze také použít pro jakoukoli aplikaci, dokonce i za extrémně extrémních podmínek. Jako další výhodu je třeba zmínit, že vliv na životní prostředí je pouze malý. Technologický výzkum prolomil stávající limity ve vývoji. Obkladová malta je odolná vůči různým napětím a dokonce i z deformovatelných podkladů. To je dáno vysokou pevností ve smyku těchto nových pryskyřic. Tato speciálně vyrobená malta na dlaždice obsahuje sféroidní písek obsahující křemen, který má obzvláště vysoký stupeň čistoty. Optimální reologie dává obkladové maltě vynikající zpracovatelnost. I u silných vrstev se není třeba obávat prohnutí.
 

Kreativně pracujte s mozaikovým lepidlem ve svém domě

S použitím mozaikového lepidla můžete nechat své kreativní umění hrát. Četné barevné, malé částice přírodního kamene a skla jsou pro to jako stvořené, takže si můžete navrhnout svou vlastní mozaikovou tvorbu. Lepidlo na mozaiku je speciální lepidlo, které bylo vyvinuto pro skleněné mozaiky a kameninové mozaiky. Mozaikové lepidlo se obvykle mísí s vodou a lze jej použít uvnitř i venku. Pytel mozaikového lepidla, například 350 gramů, je stejně ekonomický jako pytel s 500 gramy běžného lepidla. Lepidlo na mozaiku je potaženo plastem, vysoce flexibilní a je dokonce mrazuvzdorné. Je zvláště vhodný pro venkovní použití. Kvalitní mozaikové lepidlo můžete zakoupit v různých barevných odstínech. Zejména se doporučuje průhledná verze mozaikového lepidla. Lepidlo se rychle vstřebává a má krátkou dobu schnutí přibližně 1 - 2 minuty. S průhledným mozaikovým lepidlem budete moci v jednom místě lepit skleněné a mozaikové kameny. Vzhledem k rychlé době přilnavosti lze lepidlo použít i pro optimální lepení svislých ploch.
 

Online objednávka správných materiálů

Pokud jde o dobrou kvalitu, je zcela irelevantní, jaké speciální lepidlo na dlaždice si vyberete. Se zahrnutím speciálních požadavků, které si osobně určíte, si můžete kdykoli objednat lepidlo na dlaždice, které potřebujete, online. Doporučujeme vám nečekat příliš dlouho, pokud máte nějaké dotazy nebo dotazy, než budete moci využít odbornosti odborníků. Jedině tak zajistíte, abyste mohli správně pokládat dlaždice sami. Můžete kontaktovat odborníky e-mailem nebo jednoduše položit své dotazy telefonicky.