Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

V ceně hygiena kuchyňských obkladů

Při výběru obkladů stěn a podlah v kuchyni musíte zvážit, jak moc se v kuchyni používají. Žádaná je nejen estetika, ale i praktické využití podlahy. V prostředí, ve kterém rychle zvlhne a zašpiní, by měl povrch odpovídajícím způsobem držet krok. Ideální volbou jsou obklady do kuchyně.


Dlaždice se dodávají v několika variantách,

přičemž nezáleží na tom, které dlaždice jsou použity kde. Kuchyňské obklady v kuchyni chrání nejen podlahu v podobě obkladů, ale také stěnu v podobě obkladového zrcadla před stříkáním vody a mastnoty. Obklady do kuchyně by proto měly odolat vodě a skvrnám, zejména skvrnám od oleje. Proto by tyto dlaždice měly být snadno čistitelné - dlaždice na stěně často ještě častěji než dlažba. Přesto se kuchyňské obklady nepoužívají tak hojně jako obklady, které se používají například venku. Proto se v kuchyni obvykle používají glazované obklady , jejichž povrch je necitlivý na olejové skvrny a mastné nečistoty. Ani zaschlé zbytky nejsou pro glazované kuchyňské obklady výzvou.Pro dosažení vysokého lesku podlahové dlaždice obvykle nepotřebují více než vodu a případně i trochu mycího prostředku.

, stěna, dlaždice, kuchyně, kuchyňské zrcadlo, Metro, Newyork, Styl, designGlazované dlaždice jsou rozděleny do pěti tříd podle napětí, kterému jsou vystaveny.

Do první třídy patří například dlaždice, které by se spíše měly instalovat pouze jako obklady stěn . Jako podlahové dlaždice však pouze v místnostech, kde lidé chodí jen naboso, například v koupelně. Pátá třída opět zahrnuje dlaždice, které se používají, když jsou dlaždice, obvykle podlahové, vystaveny velmi vysokému až extrémnímu zatížení. Patří sem místnosti, ve kterých mnoho lidí chodí po dlaždicích každý den, jako jsou restaurace, a místnosti, ve kterých jsou dlaždice extrémně namáhány, například garáž. Kuchyňské obklady, nejen obklady , ale také obklady , dokonce patří do předposlední třídy. Z tohoto důvodu byste se měli ujistit, že pečlivě vybíráte nejen dlažbu, ale obecně i kuchyňskou dlažbu. Kromě správných kuchyňských dlaždic obecně je vhodné použít protiskluzové dlaždice.


Hygiena zahrnuta

Kuchyňské dlaždice zaujmou nejen svým atraktivním vzhledem a individuálním použitím, ale také se snadno čistí a v kuchyni nabízejí potřebnou hygienu. Podlahové dlaždice jsou robustní, protože tuk, voda, padající zbytky jídla a rozlité kapaliny nemohou způsobit žádné poškození. Každodenní stírání nijak nepoškodí zapečetěný povrch kuchyňských obkladů.
 

Kromě glazovaných obkladů se používají také neglazované obklady, většinou jako podlahové.

Jejich neglazované povrchy nelze snadno se poškodí, a proto je tento typ dlažby vhodný do venkovních prostor. Přestože jsou považovány za robustní, je třeba s těmito dlaždicemi zacházet jako s kuchyňskými obklady. Totiž dobře nesnesou olejové a mastné skvrny. Pokud stále trváte na těchto dlaždicích jako kuchyňských dlaždicích, měli byste použít impregnaci, abyste správně chránili kuchyňské dlaždice. Jako kuchyňské dlaždice jsou obvykle opět upřednostňovány jako dlažba.

Dlaždice metra


Při výběru obkladů do kuchyně není důležité jen praktické využití.

Vzhled všech kuchyňských obkladů, obkladů i dlažeb, dokresluje celkovou atmosféru kuchyně. Správné kuchyňské dlaždice mohou způsobit, že se kuchyň bude zdát větší nebo dokonce lehčí. Dlaždice zrcadlo nezabírá v kuchyni mnoho místa, ale může pomoci udělat z kuchyně skutečné umělecké dílo. Doba nudných bílých dlaždic jako zrcadla dlaždic je minulostí. Mozaika jako zrcadlo na dlaždice je jedním ze způsobů, jak učinit kuchyň jedinečnou a moderní. A podlahové dlaždice nemusí odpovídat barvě dlaždic na zdi, jak se často myslí. Díky barevné mozaice mohou dlažby poskytnout potřebný „klid“ v místnosti. Různé kuchyňské obklady kombinované v jedné kuchyni přinášejí do kuchyně život.

Mozaikové dlaždice a jejich použití

Mozaikové dlaždice nejsou pro návrh pracovních ploch tak vhodné, protože špína se kvůli relativně vysoké ploše spár neodstraňuje tak snadno jako u větších dlaždic. Pokud nejsou spáry speciálně utěsněny, lze mozaikové dlaždice použít také v pracovních prostorách. Mozaikové obklady jsou vhodné jako obklady, dlažby, ale také jako poutače do koupelen a jako obklady schodišťových podstavců. Mozaikové dlaždice můžete lepit jednotlivě a při navrhování obytného prostoru popustit uzdu své fantazii. Mozaikové obklady můžete lepit jako kompozitní, ale také v kombinaci s obklady a dlažbami.

Obklady do kuchyně mají nejen velmi dlouhou tradici, ale jsou také velmi trendy. Kuchyňské obklady lze použít jako podlahové, obkladové nebo mozaikové ve všech oblastech.

podlaha, stěna, dlaždice, kuchyně, kuchyňské zrcadlo, metro, Nové York, Style, design

Jednotlivé kuchyňské obklady

Obklady a dlažby lze použít samostatně jako obklady do kuchyně. Mohou nabídnout jednotný vzhled, a tím dát zařízení do popředí, nebo mohou být opatřeny vzory jako skutečná umělecká díla, což na diváka vytváří trvalý dojem. V závislosti na typu dlaždic je můžete použít buď jako obklady, nebo jako dlažbu. Díky své necitlivosti na vodu a vlhkost obecně jsou dlaždice nejen velmi žádané jako kuchyňské obklady, ale používají se také pro luxusní design koupelen.

Vzhledem k tomu, že dlaždice lze snadno řezat a upravovat podle potřeby, není velké úsilí lepit kuchyňské dlaždice v oblasti zásuvek, přípojek a vodovodního potrubí. Po položení a nalepení vám kuchyňské obklady, dlažby, obklady a mozaikové dlaždice poskytnou spoustu potěšení po celá desetiletí. Historické nálezy ukazují, že kuchyňské obklady, dlažby, obklady a mozaiky lze i po staletích stále perfektně zachovat.

podlaha, stěna, dlaždice, kuchyně, kuchyňské zrcadlo, metro, Nové York, Style, design

Kuchyňské obklady jsou zcela bez škodlivých látek

Díky svému prosklenému povrchu jsou dlaždice naprosto bezpečné pro potraviny. Jsou proto ideálně vhodné pro použití v kuchyních, jídelnách, koupelnách a wellness. Na rozdíl od některých jiných živých materiálů neobsahují žádné znečišťující látky ani toxiny, které mohou do těla procházet přímým tělesným kontaktem. Proto jsou kuchyňské obklady, dlažby, obklady a mozaikové dlaždice tak oblíbené u alergiků a rodičů s malými dětmi. Dlaždice můžete snadno čistit a můžete si být jisti, že z nich nebudou vycházet žádné škodlivé výpary.

Kuchyňské obklady v kombinaci s možnostmi nepřímého vytápění

Kuchyňské obklady, dlažby, obklady a mozaiky jsou díky své tepelné odolnosti vhodné také do obytných prostor, které jsou vytápěny podlahovým vytápěním nebo nástěnným topením. Pokud byste chtěli temperovat obytné oblasti pomocí těchto topných technik, věnujte pozornost příslušným poznámkám při nákupu vybraných kuchyňských obkladů, dlažeb, obkladů a mozaiky.

Investice, která se vyplatí

Nákup kuchyňských obkladů, dlažeb, obkladů a mozaiky se vždy vyplatí. Dlaždice vylepší vaše životní prostředí po mnoho let, aniž by vykazovaly jakékoli známky stárnutí. Pokud se však dlaždice rozbije, lze ji rychle vyměnit. Nekupujte tedy jen tolik dlaždic, kolik potřebujete, vždy si kupte jeden