Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Podlahy z porcelánové kameniny

Moderní obklady a dlažby - atraktivní výzdoba a vysoká funkčnost

Dlažby a obklady jsou samozřejmostí každého bytu a domu. Ale víte také, odkud pochází praktické a dekorativní obklady?Historie dlaždic sahá daleko do minulosti. Již kolem roku 2000 př. N. L. Byly podlahy domů v Orientu zdobeny dlažbou. Prekurzory současných tašek byly vyrobeny z pálených a vzduchem sušených materiálů. Římané také používali podlahové dlaždice, které byly převážně z keramiky. Po pádu římské říše se na praktické podlahové dlaždice dočasně zapomnělo a nahradily je potěry z vápna a sádrové malty. Teprve na začátku 12. století získala dlažba opět na důležitosti. Řemeslníci ve Francii a Anglii vyráběli především barevné obklady a dlažby, z nichž některé byly umělecky malované. Netrvalo tedy dlouho a atraktivně vyrobené dlaždice mnoha barev a tvarů si našly cestu do Německa. Zde byly ozdobné dlaždice původně používány jako dekorativní prvek, zejména v posvátných budovách, jako jsou kostely a katedrály. Inspirovány motivy z Orientu, umělecké mozaiky byly vytvořeny z jednotlivých obkladů a dlažeb, které tvořily dekorativní ozdoby. V 21. století již dlažba a obklady nejsou určeny pouze k dekoraci, praktické dlaždice se staly nepostradatelnou součástí funkčního vybavení moderních obytných prostor.


Dlažby a obklady - robustní pro každodenní použití

Určitě máte také kachlovou koupelnu. Obklady jsou zvláště užitečné ve vlhkých místnostech. Materiály použité na dlažbu a obklady jsou voděodolné. Každodenní koupání a sprchování je výzvou pro materiály, podlahové dlaždice a obklady mohou bez problémů odolat vlhkosti. Také v kuchyňské oblasti, kde se manipuluje s kuchyňskými tekutinami a tuky, jsou necitlivé obklady a dlažby stavebním materiálem, který vám poskytne prostředí s jednoduchou údržbou. Dlaždice se proto obzvlášť snadno čistí nejen v domácích sanitárních a kuchyňských prostorách, ale také kliniky a restaurace se spoléhají na robustní materiály, ze kterých se vyrábějí dlažby a obklady. Obklady a dlažby jsou nepostradatelné v oblastech, kde hraje hygiena obzvláště důležitou roli, například v operačních sálech nebo v restauračních kuchyních.


Tipy pro efektivní čištění obkladů a dlažeb

Edelfliesen

Obklady a podlahy dlaždice jsou považovány za necitlivé a obzvláště snadno se čistí. Není tomu tak vždy. Měli byste si proto vzít pár rad k srdci, aby vaše dlaždice zůstaly dlouho čisté a krásné. Při použití v sanitárních prostorách je obzvláště běžné znečištění podlahových dlaždic a obkladů stříkáním vápna a zubní pasty. V kuchyňské části jsou také nepříjemné mastné skvrny. Zvláště pokud máte světlé dlaždice, skvrny jsou rychle patrné a narušují celkový obraz v prostorách. Podlahové a obkladové dlaždice byste proto měli pravidelně čistit a odstraňovat špínu a nečistoty. Jednoduché prostředky pro domácnost a neagresivní speciální čisticí prostředky zde plní svůj účel a zajistí, aby vaše dlažba a obklady byly lesklé a čisté.Častým problémem u dlaždic, které jsou o něco starší, je žloutnutí materiálu. Nejlepší způsob, jak vyčistit povrch obkladů a dlažeb, je jednoduše použít sůl a trochu terpentýnu. Salmiakgeist je dobrým prostředkem, jak zabránit matování dlaždic. Jednoduše setřete a obklady a dlažby zazáří v nové kráse. Použití lněného oleje nebo jednoduchého octa také zajistí lesklý a čistý povrch obkladů a dlažeb. Pro efektivní čištění podlahových dlaždic jednoduše přidejte do připravené, teplé vytírací vody kapku octa a dlaždice budou mít pěkný, lesklý vzhled.

V případě odolných skvrn od vodního kamene v sanitárních a kuchyňských prostorách je užitečné použít pomerančovou kůru, aby dlaždice a obklady stály v nové kráse. Mísou potřete postižené dlaždice, nechte vše působit asi 1 hodinu a poté dlažbu a obklady otřete vlhkým hadříkem. Kromě povrchu obkladů a dlažeb je nutné pravidelně čistit také spáry. I zde mohou pomoci některé jednoduché domácí prostředky. Zvláště účinné může být použití komerčně dostupného prášku do pečiva. Jedlou sodu smíchejte s trochou vody na kaši. Tato pasta se pak nanese na klouby, nejlépe starým zubním kartáčkem, a znovu se smyje. Čpavek je však také účinným prostředkem k účinnému čištění spár vašich obkladů a dlažeb.


Bodenfliese

Obklady a dlažby v 21. století již nejsou čistě funkčními krytinami. Zatímco před několika desítkami let byl u dlaždic malý výběr a dekory často připomínaly nemocnice, nyní existuje řada atraktivních barev a motivů pro obzvlášť krásné obklady a dlažby.

Moderní obklady a dlažby jako jedna z nejpopulárnějších možností obložení podlah a stěn rozhodujícím způsobem přispívají k pozitivnímu utváření obytné atmosféry. Zde jsou k dispozici glazované i neglazované dlaždice. Při výběru vhodných podlahových dlaždic byste měli věnovat zvláštní pozornost robustní kvalitě. Nové obklady a dlažby jsou obvykle akvizicí, která by měla trvat mnoho let, ale jelikož jsou podlahové dlaždice obzvláště namáhány při každodenním používání, je zde dobrý a stabilní design velmi důležitý. Pro vnitřní použití jsou například vhodné dlažby z kameniny. Pokud potřebujete dlažbu do venkovního prostoru, např. Na terasu, můžete si vybrat kameninové nebo cihlové dlaždice. Venkovní dlažba musí splňovat speciální požadavky. Materiály použité při výrobě by měly být obzvláště odolné a mrazuvzdorné.

Bez ohledu na to, zda jde o dlažbu nebo obklady, pro vnitřní nebo venkovní použití, současné dlaždice splňují všechny požadavky na funkčnost a atraktivní design. Teď už si jen musíte vybrat svůj vlastní osobní model praktických a atraktivních obkladů a dlažeb.

Bodenfliesen

Váš internetový obchod nabízí široký výběr obkladů a dlažeb v široké škále dekorů a designů pro váš útulný domov.