Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | LU | HR

Podlahy do kuchyně, koupelny a chodby

Potřebujete nové dlaždice?

Pak jste u nás správně. Najdete zde velký výběr obkladů a dlažeb a jemné kameniny. Udělejte si čas, rozhlédněte se kolem sebe a rozhodněte se, až když všechno uvidíte.

Podlahová dlaždice

Dlaždice do koupelny

V současné době je v módě porcelánové kameninové dlaždice v koupelnách mít tmavou podlahu a někdy tmavé stěny. Odstíny hnědé nebo černé mají tu výhodu, že lehké nečistoty často nejsou vidět. U bílých obkladů a také obkladů z jemné kameniny se opticky musí čistit mnohem častěji, aby byly čisté a dobře vypadaly. Příjemné na pohled jsou ale i duhové dlaždice a dlaždice z jemné kameniny. Například v barvách modrá, zelená nebo hnědá; jelikož se zde barvy rozmazávají, dlažba a vzhled místnosti se příjemně uvolňují.

Dlaždice v kuchyni a předsíni

Porcelánové kameninové dlaždice v kuchyni a předsíni je vhodné volit tak, aby byly alespoň mírně zdrsněné, aby na mírně vlhké podlaze neklouzaly. Pokud jde o barvy porcelánových dlažeb, obecně doporučujeme odstín, který přímo nevykazuje nepatrné nečistoty. Máte rádi odstíny červené, hnědé nebo oranžové? Existuje mnoho různých vzorů nebo barevných přechodů pro podlahové dlaždice vyrobené z porcelánové kameniny, které mohou úžasně odvrátit pozornost od mokrých stop. Drahé dlaždiceSamozřejmě lze na zeď položit i dlaždice v odpovídající barvě, například až do poloviny stěny. Pokud jsou dlaždice a porcelánové dlaždice v chodbě a kuchyni zvoleny ve stejných barvách, povrchy se ve většině případů zdají prostornější. Pokud si nejste jisti, zda porcelánové dlaždice nebo dlaždice ladí s tapetou nebo zařízením, požádejte o vzorek a přiložte jej na místa, kde přesně vidíte, zda je barva pro vás vhodná.

Pozor čištění

Ujistěte se, že vaše porcelánové dlaždice a dlaždice nejsou ošetřeny kyselými čisticími prostředky. Ty by mohly napadnout a rozbít porcelánové kameninové dlaždice a podlahové dlaždice. Používejte pouze čisticí prostředky, které jsou jednoznačně nabízeny pro porcelánové dlaždice a dlaždice. Jednoduše si přečtěte informace na štítku čisticího prostředku.

Design podlahových dlaždic vytváří krásné prostředí.

Naše vysoce kvalitní podlahové dlaždice se snadno čistí. Dlažba je navíc mrazuvzdorná a má nízkou otěr. Jako podlahová krytina v koupelně, kuchyni nebo obývacím pokoji jsou naše dlažby ideální v různých variantách jako glazované, neglazované, leštěné nebo jako dlažba se vzhledem dřeva. Můžete si také objednat vzorové obklady z Mosafilu, které Vám rádi zašleme poštou. Tímto způsobem můžete dlaždice zkoumat v klidu a pohodě na místě ve svých vlastních místnostech a za dostupných světelných podmínek.

Jistota nohou

Naše dlaždice pro komerční sektor mají speciální povrchovou strukturu, například glazované dlaždice se zdrsněným povrchem pro bezpečnou přilnavost nebo neglazované dlaždice s mírně profilovaným povrchem. Důležité je dbát na protiskluznost dlažby, která přesně odpovídá předpisům profesních asociací nebo směrnicím EU. Není tedy divu, že dlaždice pokládají téměř výhradně vyškolené mistrovské firmy. V zásadě může každý jako soukromý uživatel integrovat dlaždice do svých čtyř stěn. Zde však existuje velké nebezpečí použití dlažby z optického hlediska místo toho, aby se dbalo na protiskluznost a jistoty.

Náš tip:

Dlaždice do obývacího pokoje

Proto důrazně nedoporučujeme používat jako dlažbu například klasické obklady do chodby nebo na podlahu v koupelně. Riziko uklouznutí je zde prostě příliš velké!

Odolnost proti uklouznutí

Pro kutily doporučujeme pokládku dlažby dle hodnoticích skupin předepsaných pro komerční prostory pro koupelny, sklepy, bazény nebo zahrady. Existují tři skupiny hodnocení podlahových dlaždic pro vlhké prostory. Téměř všechny podlahové dlaždice na německém trhu byly testovány na protiskluznost. Například šatny nebo sauny, které jsou jen velmi mírně vlhké, jsou zařazeny do hodnotící skupiny A. Hodnotící skupina B je určena pro podlahové dlaždice pro převážně vlhké bosé chodníky a bazény. Všechny vodoodpudivé podlahové dlaždice, jako jsou vodní schody, patří do posuzovací skupiny C.