Přejít na hlavní obsah
Nakupujte online v: AT | IT | CH | FR | DE | UK | CZ | SE | DK | BE | NL | IE | ES | PL | PT | FI | GR | RO | NO | HU | BG | HR | LU

Obklady lze použít různými způsoby

Obklady v soukromých a komerčních prostoráchV koupelnách a kuchyních, v čekárnách u lékaře nebo v velké kuchyně a jídelny, stejně jako v průmyslu, obklady se již dlouho etablovaly jako jedna z nejoblíbenějších obkladů stěn. Není divu, když vezmete v úvahu mnoho výhod dlaždic a soustředíte se na jejich stabilitu a snadné čištění. Obklady jsou optimálním řešením v místnostech, kde papírové obklady nestačí na hygienické požadavky a rychle se zašpiní, ve vlhkých místnostech a v místnostech se silným důrazem na maximální čistotu. Odpuzují vodu, odvádějí vlhkost od stěn a jsou k dispozici v různých provedeních, barvách, velikostech a materiálech. Dlaždice jsou vyrobeny z přírodního kamene nebo glazované hlíny, keramiky a dalších materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům a vodě, což z nich činí primární rozhodnutí jako obklady stěn ve vlhkých místnostech nebo v místnostech se speciálními požadavky na čištění. V průmyslu se dlaždice na stěně velmi často nacházejí ve výrobní oblasti, stejně jako v hygienických prostorách. V kuchyních nebo restauracích, v jídelnách a kavárnách zajišťují obklady stěn požadovanou čistotu a slouží také jako ochrana proti stříkající vodě. Na stěně nad kamny nedochází k potřísnění, takže obklady snižují náklady na renovaci a je velmi snadné vyčistit dlaždice mokrým hadříkem, pokud jsou špinavé, a tím zajistit zeď s dlaždicemi pro odolnost a vizuální estetiku.

Výhody obkladů na stěnách

Téměř žádný obklad stěn není tak populární a univerzální jako dlaždice. Obklady z přírodního kamene mohou mít velmi vysokou kvalitu pro vynikající a sofistikované prostředí. Glazované keramické dlaždice jsou ideální pro běžné použití a jsou k dispozici v mnoha provedeních a verzích. Stěnové dlaždice nemusí být primárně vybírány ve standardním formátu a v obvyklé velikosti jednotky. Existuje široká škála obkladů, které jsou vhodné například s lomenými hranami nebo pro design v mozaice a umožňují přenést na zeď exkluzivní obrázky a tvary. Dlaždice se zpracovávají speciálním lepidlem na obklady a poté se spárují. Zpracování bez spár je vhodné pouze pro speciální dlaždice, u nichž jsou extrémně rovné a rovnoměrné hrany položeny přímo vedle sebe v nezaobleném tvaru. Spojovací hmota mezi obklady stěn nesnižuje odolnost proti vodě a nečistotám, protože hmotu mezi obklady lze bez problémů smýt a snadno se čistí. Pro atraktivní a moderní vzhled si můžete vybrat zálivku na obklady v jiné barvě než samotné dlaždice a nastavit tak dekorativní akcent. V soukromém sektoru se obklady používají hlavně jako obklady stěn v koupelně nebo jako obkladové zrcadlo v kuchyni nad umyvadlem a sporákem. Obklady se obvykle pokládají pouze do poloviny stěn, aby se využily jejich pozitivní vlastnosti v ochraně proti stříkající vodě, ale stále zbývá prostor pro navrhování stěn tapetami nebo omítkou. S dlaždicemi se snadno pracuje, hrany lze rozbít řezačkou na dlaždice a zpracovat v požadované velikosti. Mnoho dlaždic má speciální rozpěrky pro hrany a rohy, takže při pokládce obkladů a dlažeb nemusíte ani používat řezačku.

Oblasti použití obkladů

Všude tam, kde špína a vlhkost mohou zanechávat na stěnách viditelné stopy, je obložení stěn obklady výhodou. Praktický přínos plyne ze snadno čistitelného materiálu a také možnosti vytvoření trvale atraktivního obkladu stěn. Zatímco tapety postupem času žloutnou a po několika letech je nutné je vyměnit, dlaždice jsou známé svou udržitelností a dlouhou životností a také jednoduchým barevným designem a modernizací barvou na obklady. Tato praxe se obvykle používá pouze pro glazované keramické dlaždice, ale ne pro obklady z přírodního kamene. Vzhledem k rozmanitosti materiálů a provedení lze obklady nalézt pro různé požadavky a pro každou oblast v domácnosti a podnikání, kde je nutná speciální ochrana stěny obklady a zajišťuje přesné a hygienické čištění. Dlaždice se prosadily nejen v soukromých koupelnách a kuchyních, v pokojích pro domácnost nebo na chodbě, ale také v průmyslu a obchodu. Velké kuchyně nebo kuchyně v restauracích, kavárnách a snack barech lze udržovat hygienicky čisté pomocí obkladů a dlažeb

Optické a praktické detaily v obložení stěn

Obklady vizuálně zajišťují čistý vzhled místností a ukazují divákovi, že je věnována pozornost hygieně a preciznímu čištění. Zvláště rektifikované dlaždice se v oblasti stěn používají velmi často a jejich zpracování je obzvláště snadné. Rektifikované obklady jsou návrhy, jejichž hrany byly po vypalovacím procesu standardizovány a zpracovány rovnoměrně pod úhlem 90 °. Pro koupelny a kuchyně, ale také pro komerční prostory s obklady jsou výhodné rektifikované obklady, které lze navrhnout s jednotnými, rovnými a praktickými spárami. Nerektifikované obklady se nacházejí hlavně v oblasti obkladů z přírodního kamene. Protože je u obkladů a dlažeb preferován přirozený vzhled, zákazníci oceňují nerektifikované obklady a obcházejí se bez rovných a stejnoměrných spár. Pokládání dlaždic svépomocí a navrhování stěn je pro kutila jednodušší, odkazuje na rektifikované dlaždice a jako mezerníky používá křížové dlaždice, aby později vytvořil přímé a rovnoměrné spáry mezi obklady. Praktické využití obkladů nelze vymknout z rukou a kromě volně volitelného designu nabízeného ve velkém portfoliu nabízí možnost získání čistých a vizuálně přitažlivých stěn. Při použití obkladů v kuchyňské části jsou obzvláště vhodné glazované keramické obklady, které jsou stálobarevné a díky svému povrchu obzvláště voděodolné. Vašemu vkusu a touze po barevné orientaci u obkladů se meze nekladou a máte možnost zajistit jednotný povrch stěn pomocí obkladů, ale také pro dekorativní přerušení prostřednictvím vzorovaných nebo barevných obkladů a v oblasti rektifikovaných dlaždice, aby se rozhodli pro bezproblémovou kombinaci různých modelů ve standardizovaných velikostech.

Závěr - obklady stěn v univerzálním použití

Wand-Fliesen

Co je běžné v koupelně a kuchyni zeď z obkladů lze generovat i v jiných místnostech. Obklady lze nalézt v tak rozmanitém sortimentu, že v dnešní době již nemusí být primárně ponechávány ve vlhkých místnostech nebo v místnostech s potřebou ochrany proti stříkající vodě. Všude tam, kde je vyžadován častý a intenzivní úklid, a to i na chodbě a ve vstupním prostoru domu, jsou obklady stěn dokonalou kombinací s dlaždicemi a zaujmou svými pozitivními vlastnostmi. Stejně tak dlaždice v kancelářích a na stěnách recepcí, na schodištích a v průmyslových halách mohou poskytnout výhodu vizuálně i svou funkcí. Dlaždice se snadno čistí, nevyžadují zvláštní péči při použití čisticích prostředků a odpuzují nečistoty. Obklady lze bez velkého úsilí zbavit jakýchkoli vnějších vlivů, neodbarvují a jsou stabilní. Výjimkou jsou pouze obklady z přírodního kamene, které jsou o něco složitější na ošetření a liší se od glazovaných obkladů odolností vůči čisticím prostředkům. Ale také přírodní kámen není pro obklady stěn bez důvodu tak oblíbený. Stabilita a vizuální estetika jsou dva důležité faktory, které u mnoha lidí upřednostňují rozhodnutí pro obklady z přírodního kamene a přesvědčují u obkladů a dlažeb. Dlaždice na stěnách jsou praktické, umožňují všestrannou orientaci na různé designy a lze je snadno a trvale připevnit na zeď. Aby obklady stěn dlouho vydržely a mezi dlaždice a samotnou zeď nemohla proniknout žádná vlhkost, je třeba spáry mezi obklady obložit těsně a profesionálně. V podnikání i v soukromém sektoru lze pomocí dlaždic nastavit dekorativní akcenty na zeď a upřednostňuje se praktické, snadné a hygienické čištění.